Rozliczenie podatkowe 2014/2015

Posted by on sie 21, 2013 in PITy online | 0 comments

Rozliczenie podatkowe 2014/2015 darmowy program pit PIT 37 program pit program pitOd 1 stycznia 2015 rozpoczyna się kolejny sezon rozliczenia podatkowego. Dla większości podatników jest to mało przyjemny okres, kiedy to muszą skupić się na trudnych formularzach, odwiedzać urząd skarbowy i dokonywać wielu podliczeń. Na szczęście współczesna technika wychodzi naprzeciw potrzebom człowieka i istnieje rozwiązanie, które w znacznym stopniu ułatwi deklarację podatkową nawet początkującym podatnikom.

PIT przez internet – PIT online

Poza tradycyjnym sposobem rozliczania z podatku, masz też możliwość wyboru elektronicznego PIT online. PIT online to wersja e-deklaracji, czyli takiej deklaracji, która istnieje w sposób elektroniczny i w tym zakresie również obowiązuje. E-deklaracja ma równie ważny status prawny, jak formularz PIT wypełniany tradycyjne, więc może w pełni zastąpić wizytę w urzędzie skarbowym, jak też wypełnianie papierowego druku. Jeśli wypełnisz już formularz online, następnym krokiem jest wysłanie go drogą internetową. Potem wystarczy poczekać na maila zwrotnego, potwierdzającego, że nasz formularz dotarł do miejsca docelowego.

PIT online rośnie w siłę

Z roku na rok coraz więcej podatników wybiera PIT online jako swoją metodę rozliczenia podatkowego. Jest tak dlatego, że PIT online wydaje się najwygodniejszą opcją dla współczesnego człowieka. Być może wkrótce wszyscy będziemy rozliczali się właśnie przez internet, ponieważ PIT online w każdym punkcie jest wygodniejszy od tradycyjnej metody. To najlepszy sposób, aby mieć rozliczenie za sobą.

Plusy e-PITów

PITy online są dostosowane do potrzeb każdego podatnika i mają w sobie szereg gotowych podpowiedzi, dzięki czemu mamy większą pewność, że wypełnimy formularz poprawnie niż gdybyśmy zmierzyli się z nim w pojedynkę. Na wstępie, gdy przystępujemy do wypełniania formularza, musimy odpowiedzieć na szereg pytań stawianych przez aplikację, a na podstawie odpowiedzi przyznawany jest nam poprawny formularz, dzięki czemu nie wybierzemy na przykład PIT 37 zamiast PIT 38. PIT online przeprowadzi proces deklaracji w taki sposób, że nie będziemy potem musieli niczego poprawiać.

Rozlicz się z podatku nie ruszając się z domu. Nie bój się deklaracji podatkowej, ponieważ teraz masz na jej temat większą wiedzę oraz lepsze narzędzia. Pamiętaj, że tak jak przy tradycyjnych formularzach, PIT online również trzeba wypełnić i wysłać do 30 kwietnia 2015 roku. Ten termin obowiązuje każdego podatnika.

darmowy program pit PIT 37 program pit program pit

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>