Formularz dla emerytów

Posted by on sty 17, 2014 in Artykuły | 0 comments

darmowy program pit PIT 37 program pit program pit

Można sądzić, że w chwili, gdy przechodzimy na emeryturę lub zdobywamy rentę, odchodzi w zapomnienie większoś podatniczych obowiązków. Lecz dzieje się tak, że nadal nie powinniśmy zupełnie zapomnieć o rozliczeniach PIT.

Osobowość prawna emeryta i rencisty

Świeży renciści oraz emeryci powinni wiedzieć, że wraz z przejściem na taki tryb dofinansowywania w dalszym ciągu są osobami fizycznymi w ustaleniu prawa, a dokładniej – podatnikami. Osoba prawna to każdy obywatel od narodzin, do zgonu. Z tego powodu po pójściu na emeryturę, pozostajemy objęci prawem. Lepiej zorientować się, czy przypadkiem nie jesteśmy zmuszeni zapłacić podatku.

Odpoczynek od PITu

Jest wiele typów rent, jakie zwalniają nas kompletnie z rozliczenia w postaci PIT. Są to inwalidzi wojskowi i wojenni, osoby represjonowane. Reszcie zalecamy rozliczyć się bezpłatnie z naszym programem PIT.

Relacje ZUSu, KRUSu i skarbówki

Rencistów oraz emerytów z podatków zasadniczo rozliczają ubezpieczyciele, zaś ZUS oraz KRUS udostępniają PIT 11A albo PIT 40A przed końcem lutego. Ale gdy emeryt wykona pieniężne zlecenie, w takiej sytuacji ma obowiązek przedstawić ten dochód urzedowi skarbowemu.

Druki dla emerytów i rencistów

W sytuacji, gdy emeryt lub rencista otrzymuje dochody z pracy, rozlicza wyłącznie owe dochody drukiem PIT 37. Ale gdy prowadzi działalność gospodarczą, wtedy wypełnia PIT 36, tak jak normalny człowiek prowadzący działalność.

Bez względu na to ile masz lat, program do rozliczania formularzy PIT jest stworzony specjalnie dla Ciebie i niewątpliwie nie czekają na Ciebie żadne przeszkody w obsłudze tego pomocnika. Czas rozliczyć się z podatku

darmowy program pit PIT 37 program pit program pit

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>