Ulgi podatkowe – odliczenie Internetu

Podatniku internauto. Zapewne dotarła do ciebie informacja, że w minionym okresie podatkowym zaszły gruntowne zmiany w związku z ulgą za internet. Przeczytaj, czy w tym roku możesz być objęty internetową ulgą.

Ostatnie lata ulgi za internet

W trakcie ostatniego sezonu rozliczeniowego, czyli w podatkach za rok 2013, wielu podatników straciło możliwość przyznania sobie ulgi za internet. Wynika to z tego, że zmieniła się ustawa sankcjonująca tę ulgę podatkową. Od poprzedniego roku mamy prawo odliczyć internet jedynie dwukrotnie z rzędu. Jeśli płacący podatki każdego roku wykorzystywał ulgę za internet, musi o niej zapomnieć.

Korzystajmy we dwoje

Jeśli chcesz odliczyć omawianą ulgę od podatku po raz pierwszy lub drugi, nadal ci ona przysługuje. W świetle nowych przepisów odpis za internet można wykorzystać dwukrotnie. Rozliczenie małżeńskie upłynnia nieco tę zasadę. Jeżeli dwa lata z rzędu żona lub mąż odliczał internetową ulgę podatkową, przy okazji następnych dwóch lat może to robić pozostała osoba.

Nie zapomnij skorzystać z ostatniej lub dwóch ostatnich szans na ulgę internetową, o ile nie wyczerpałeś tych możliwości w latach ubiegłych.